Išsami pamoka: Rankų darbo muilas

31.01.2017

Taigi...

ko mums prireiks, kad iš specialios bazės pagamintume muilą?

1) Pirmiausia, aišku, orginalių formelių muilui supilti. Jas galite rasti:

 http://happy-art.lt/collection/Plastikinės-formelės

2) Muilo bazės: 2 rūšių (baltos ir peršviečiamos). Kodėl baltos ir peršviečiamos? 

Todėl, kad noriu pagaminti neperšviečiamą muilą. Jeigu naudotume tik baltą bazę, spalvos nebūtų tokios ryškios, todėl aš jas ir sumaišau.

Reikiamas muilo bazes rasite čia:

http://happy-art.lt/collection/Muilo-bazės/product/crystal-sls-free-skaidri-muilo-baze

http://happy-art.lt/collection/Muilo-bazės/product/crystal-wst-balta-muilo-baze

3) Indo, kuriame tirpdysime muilo bazes. Aš turiu specialų indą, tinkantį dėti į mikrobangų krosnelę. Kartais naudoju paprastas stiklines ar puodelius. 

Jeigu neturite mikrobangų krosnelės, tai ne bėda. Muilo bazę galite ištirpdyti ir karšto vandens vonelėje. Kaip tai padaryti: Į pirmąjį indą supilame vandenį. Į jį įstatome kitą indą su muilo bazės gabaliukais (1x1 cm) ir šildome tol, kol muilo bazė visiškai ištirps.

4) Bazinis aliejus. Aš naudojau avokadų aliejų. Šis aliejus maitina ir minkština odą, visapusiškai apsaugo. Galima naudoti ir kitokius aliejus. Jų pasirinkimas čia:

http://happy-art.lt/collection/Baziniai-aliejai

5) Eteriniai aliejai. Aš naudojau levandų eterinį aliejų. Šis eterinis aliejus turi antibakterinį bei antrigrybelinį poveikį. Levandų kvapas ramina, nuima stresą, padeda susikoncentruoti ir reguliuoja miegą.

Šį ir kitus aliejus galite išsirinkti čia:

http://happy-art.lt/collection/Eteriniai-aliejai

6) Dažai. Aš naudojau rudos spalvos skystus dažus.

http://happy-art.lt/collection/Dažai-Muilui

7) Priedai. Aš naudojau avižinius dribsnius. Kad dribsniai nebūtų dideli, susmulkinau juos kavamale. 
Avižiniai dribsniai muilo gamyboje naudojami kaip natūralus šveitiklis. Jie turi daug proteinų, kurie maitina, minkština bei ramina odą. Apskritai avižiniai dribsniai universalus produktas. Jie tinka tiek sausai, tiek ir riebiai odai. Sugeria riebalų perteklių, valo poras, leidžia odai lengvai kvėpuoti, apsaugo odą nuo kenksmingo aplinkos poveikio.

8) Spiritas, dantų krapštukai, šaukšteliai, pipetė. 

Spiritu reikia apipurkšti darant kelis sluoksnius ir supylus į formelę, panaikinti susidarius oro burbuliukus.  Jeigu spirito neturite - ne bėda. Prieš pilant antrą sluoksnį masės, ant pirmojo sluoksnio dantų krapštuku galima padaryti griovelius, o nuo viršaus, burbuliukus galima atsargiai nuimti šaukštuku.

 

                                                         Pradedam

Šiandien darysime 2 gabalėlius muilo, kavos mylėtojams :)

1)Pasiruošiame visus reikalingus ingredientus.

2) Dviems muilams reikės maždaug 200g muilo bazės. Aš paėmiau 100 g baltos ir 100 g peršviečiamos muilo bazės. Supjaustome bazę mažais kubeliais, maždaug 1x1 cm. Galima naudoti bet kokį, Jums patogų peilį.

 

3) Pirmiausia, ištirpdytą bazę pilsiu į formą su kavos pupelėm. Pirmam sluoksniui reikės labai nedaug - tik užlieti kavos pupeles. 

4) Atmatuojam maždaug reikiamą bazės kiekį ir dedame į mikrobangų krosnelę.

5) Bazės tirpdymo laikas priklauso nuo mikrobangų krosnelės nustatyto galingumo. Mūsų atveju, bazės labai nedaug, todėl užtrukome 10-15 skundžių. Jeigu tai darote pirmą kartą, nebijokite atidaryti mikrobangų krosnelės, patikrinti ir vėl toliau kaitinti. Reikia, kad bazė visiškai išsilydytų ir neliktų "gumuliukų".

Svarbu: bazės neužvirkite.

Na, štai bazė ir išsilydė. 

 

6) Aš išlydytą bazę išpilu į plastmasinę stiklinę, kad priedais neišpurvinti didžiojo indo, kurį naudojau mikrobangėje. Bazinį aliejų man patogiau lašinti pipete, o Jūs darykite, kaip Jums patogiau.

Su išlydyta baze stengiamės dirbti greitai, kol nepradėjo stingti.

Lašiname 2-3 lašus bazinio aliejaus, išmaišome. Eterinio aliejaus 1 lašelį arba aromato 5 lašus, išmaišome. Ir galiausiai dažų - 3 lašai. Viską labai gerai išmaišome. Bazės labai mažai, todėl ir priedų dėjome nedaug.   

7)Pilame į formą. Palaukiame kol sustings, maždaug 10 minučių. Apverčiame ir pasižiūrime, kur išbėgo už pupelių kraštų. Perteklių galime lengvai nukrapštyti kuo nors aštriu, pavyzdžiui, datų krapštuku. Jeigu pertekliaus labai nedaug, galima nukrapštyti ir nagu. Pagal nuožiūrą, kaip patogiau.

8) Kad būtų gražiau ir įdomiau, antrą muilo sluoksnį nusprendžiau padaryti pusę balto, pusę rudo. Kad geriau suprastumėte, kiek muilo bazės reikės, galite į formelę sudėlioti neišlydytus kubelius. Tai matote nuotraukoje. Kubelius sudedame į indą ir dedame į mikrobanginę išlydyti masę. Kol laukiame, galima dantų krapštuku padaryti griovelius, nedidelius, kaip nuotraukoje. Jeigu turite spirito, galite papurkšti.

Dar reikia pakišti ką nors po vienu galu muilo formos, kad šis pasikeltų ir pilant baltą masę užlietų daugiau žemiau esantį kraštą.

Nepamirštame į išlydytą masę sudėti priedus: bazinio aliejaus 4-5 lašai, eterinio aliejaus - 3-4 lašai, dažų nereikia, nes norime, kad sluoksnis būtų baltas. Viską išmaišome ir pilame. Palaukiame kol sustings ir atšals. Dantų krapštuku padarome griovelius arba apipurškiame spiritu. 

9) Darome paskutinį - rudą sluoksnį.  Taip pat atmatuojame kiek bazės reikės. Kad spalva būtų ryški, įdedame dalį peršviečiamos bazės. Išlydome. Dedame priedų tiek pat, kiek į prieš tai buvusį baltą sluoksnį, tik čia įlašiname 4-6 lašelius rudų dažų. Formą šį kartą laikome tiesiai. Supylus, apipurškiame spiritu arba oro busbuliukus atsargiai nuimame šaukštuku.

Štai ir viskas!!! Mūsų pirmas nuostabus mailas baigtas.

 

Kol jis sustings, darome antrą muilą.

1) Visi ingredientei tokie patys, tik dar pridedame maltus avižinius dribsnius.

 Atmatuojam kiek reikės bazės ir išlydom.

2) Įdedam arbatinį šaukštelį avižinių dribsnių ir viską gerai išmaišom.

 

3) Po to įdedame 1/3 šaukštelio bazinio aliejaus, 5 lašus eterinio aliejaus, aš įlašinau 6 lašus dažų, tačiau galite dėti ir daugiau ar mažiau, priklausomai kokio spalvos intensyvumo norite. Nepamirštame visko labai gerai išmaišyti.

4) Forma nestabiliai stovi ant stalo, todėl kad nejudėtų, įdėjau ją į indą. Galima iš abiejų pusių kuo nors paremti.

5) Supilame bazę ir, dėl grožio, paviršių apibarstome avižiniais dribsniais.

6) O dabar belieka kantriai laukti :)

  Laukiams, kol muilas sustings. Pageidautina laukti 2 valandas, ypač jei tai muilas iš dviejų sluoksnių, kaip pirmasis. 

Kai muilas sustingo, formą apverčiame ir išimame, spausdami muilą nykščiais iš viršaus kol atšoks.

Štai ir Mūsų muilas :)

Supakuojame muilą į maistinę plėvelę. Prieš naudojant, gerai būtų, kad muilas sausoje tamsioje vietoje pastovėtų savaitę.

Arba tokį savo rankomis pagamintą muilą galite padovanoti brangiam žmogui :) Tiesiog reikia gražiai supakuoti. 

Tikiuosi viskas buvo aišku ir įdomu.

Sėkmės Jums kūryboje!

Jeigu tik turite klausimų, visada laukiame :)

Visas pamokėlėje naudotas medžiagas galite rasti Mūsų internetinėje parduotuvėje, adresu:

http://happy-art.lt/collection/muilo-gamyba

 

 

 

Main Menu

Katalogas

Kaina
nuo
iki
0 Prekių krepšelis: 0 €